Osmayad Başkanı Ramazan Yorulmaz dan Kamuoyuna Duyuru...
Osmayad Başkanı Ramazan Yorulmaz dan Kamuoyuna Duyuru...

Osmayad Başkanı Ramazan Yorulmaz dan Kamuoyuna Duyuru...

Öncelikle Osmaniye'mizin çok değerli geleceğimizin çocuklarını, saygıdeğer hanımefendilerini, beyefendilerini saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz. Ülkemizin en güzel, sanayi ve ticaret şehri olma yolunda hızla ilerleyen Osmaniye'mizde, Osmaniye'nin geleceği için faaliyette bulunmaktan, ilimize hizmet etme fırsatını yakalamış olmaktan, Osmaniye Malatyalılar Derneği (OSMAYAD) büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Öncelikle Osmaniye'mizin çok değerli geleceğimizin çocuklarını, saygıdeğer hanımefendilerini, beyefendilerini saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz.

Ülkemizin en güzel, sanayi ve ticaret şehri olma yolunda hızla ilerleyen Osmaniye'mizde, Osmaniye'nin geleceği için faaliyette bulunmaktan,  ilimize hizmet etme fırsatını yakalamış olmaktan, Osmaniye Malatyalılar Derneği (OSMAYAD) büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz.

OSMAYAD olarak, hemşerilerimizle beraber İlimizin ekonomi politikalarının oluşturulmasında olsun, belediyelerimizin çalışmalarında olsun, attığımız her adımda, yaptığımız her işte Osmaniye'mizin önde gelen politika belirleyicileriyle tam bir uyum ve uzlaşma olmasına büyük önem veriyoruz.

Ben yaptım oldu” anlayışının, her soruna masa başında yukarıdan bakma anlayışının Osmaniye'mizi nerelere getirdiğini, hangi sıkıntılara sevk ettiğini her birimiz yaşayarak tecrübe ettik, etmeye devam etmek İSTEMİYORUZ.

Halkına, işçisine, işverenine, esnafına, tüccarına, Sivil Toplum Örgütlerine, Odalarına, Derneklerine sağır İlimiz Politika Belirleyicilerinin Osmaniye'mize ödettikleri, ödetmekte oldukları bedelleri maalesef ziyadesiyle ödemek zorunda kalıyoruz.

OSMAYAD olarak Osmaniye’mizde hiçbir zaman dayatmacı olmadık, olmayacağız.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Osmaniye'mizin geleceği ve gelişimi adına, Politika belirleyicilerinin görüşlerimize, eleştirilerimize, önerilerimize kulak vermelerinin gerektiğine sonsuza değin inanmaya, adımlarımızı da buna göre atmaya devam edeceğiz.

Osmaniye Sevdalısı Malatyalılar olarak başarıyı kendimize şiar edinerek, gücümüzün ve sahip olduklarımızın farkındayız, özgüvenimizle yapılanlara karşı Osmaniye'miz adına sessiz kalmayacağımızı, sorumluluk bilinciyle Hemşerilerimizin küstürülmesinin doğuracağı sonuçların sorumluluğu ilgilerinin alamayacağını ve bu kararlarının altında kalabileceklerinin bilinmesini arzu ediyoruz.

Değerli Osmaniyeliler…

İlimiz gelişimi adına yapılan her iyi plan, proje, öneri ne varsa onun yanındayız ve ilgili ortamlarda takibi yapmaktayız.

Hemşerilerimizi Osmaniye’ye yakıştıramayanlar var. Biz, kimseye cevap verme telaşına düşerek vaktimizi ve enerjimizi heba etmeyeceğiz. Kendimize güvenimiz tamdır, çünkü Hemşerilerimizdeki muazzam birikimi, heyecanı, büyüme iradesini heyecanı paylaşıyoruz.

İlimizin gelişimi adına önümüze hedefler koyduk. Bu hedeflere doğru disiplinle, kararlılıkla ilerleyeceğiz. Bu hedefler her anlamda İlimizin büyümesidir, üretimidir, kalitedir, rekabettir.

Konjonktür gereği tüm Türkiye artık Osmaniye’yi çok yakından izliyor, İlimizde neler olup bittiğini öğrenmek istiyor.

İlimiz Siyasiler, Sivil Toplum Örgütleri, Odalar, Dernekler ile İlimiz Politika belirleyicileri arasında demokrasimiz geliştikçe, aynı yöne baktıklarında, 2023 depremini ağır bir şekilde geçirmiş İlimiz bütün zorlukların üstesinden hep birlikte gelecek, geleceğimizi beraberde kuracağımıza inanıyor, Hemşerilerimize yapılanlara rağmen inancımızı kaybetmemeye çalışıyoruz. 

Bunu lütfen kimse göz ardı etmesin, Hemşerilerimizi yok saymasın.

Sayın Curbaşkanımızın diyor ki; "Bir kere artık hiç kimsenin kollarını kavuşturup tribünden maçı seyretmek gibi lüksü yoktur, olamaz. Herkes, her kesim, gücü oranında, birikimi oranında, tecrübesi oranında bu mücadelede yerini alacak, ekonomik kalkınma yolundaki kararlı yürüyüşe destek olacaktır. İşte bu nedenle sokağın, çarşının, pazarın, fabrikaların seslerini çok yakından takip ediyoruz. Bu nedenle odalarımızın, derneklerimizin, birliklerimizin, sendikalarımızın, kısacası sivil toplumun görüş ve önerilerine özel önem veriyoruz."

Sayın Cumhurbaşkanımıza rağmen yapılan uygulamaları doğru bulmuyoruz.

Seçim tarihinin yaklaştığı bu günlerde bazı kesimlerde Osmaniye'mizin geleceği adına. Elini, gövdesini taşın altına koyan hemşerilerimizin elde ettiği başarılara, katkılara rağmen bizlere karşı bazı itici, ötekileştirici, uzaklaştırıcı, dışlayıcı,  tavırları, uygulamaları kararları Osmaniye Sevdalısı Malatyalılar olarak uzunca bir süredir üzüntüyle şahit olmaya devam ediyoruz.

Bizlerin bunu hak etmediği gerçeğini de GÜR BİR SESLE HAYKIRMAYA devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Son olarak, bu güne kadar yapılan uygulamaların Osmaniye'mizi yaşanabilir şehirler listesinde son 10 'a getirdiğini görmekten üzülüyor, kurtarmanın tek yolunun toplumun her kesimiyle beraber çalışmaktan geçtiğini hatırlatıyoruz.

Gelin Osmaniye'mizin büyütme sevdamıza,  heyecanımıza ortak olun ve hep birlikte ilimizi ileri ufuklara taşıyalım.

Kamuoyuna sevgi ve saygılarımı sunuyorum.